Twój koszyk

Do zapłaty: 0.00 pln
Zamawiam
Strona główna

Aktualności

Poszukujesz Adwokata lub Radcy Prawnego? Oczekujesz porady prawnej / kompleksowego poprowadzenia sprawy?

Zostaw swoje dane, a prawnik specjalizujący się w danej dziedzinie skontaktuje się z Tobą.

O nas
Wypełnij formularz
Wypełnij formularz

Aktualności

Egzekucja komornicza po uzyskaniu wyroku o zapłatę

Egzekucja komornicza po uzyskaniu wyroku o zapłatę

W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których konieczne staje się skorzystanie z egzekucji komorniczej po uzyskaniu wyroku o zapłatę. Długoterminowe problemy z niesolidnymi dłużnikami sprawiają, że konieczne jest sięgniecie po środki przymusu wykonawczego. Poniżej postaramy się zatem przybliżyć proces egzekucji komorniczej, a także podzielić się kilkoma praktycznymi wskazówkami, które pomogą Ci w dochodzeniu swoich należności.

26.09.2023

czytaj więcej
Windykacja należności krok po kroku

Windykacja należności krok po kroku

Windykacja należności to proces odzyskiwania zaległych płatności lub należności od dłużników. Dla wielu przedsiębiorców i osób fizycznych, które udzielają kredytów lub świadczą usługi, windykacja jest niestety nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego też warto poznać kroki i procedury związane z windykacją, aby skutecznie dochodzić swoich praw. Jak wynika bowiem z raportu przygotowanego dla BIG InfoMonitor, aż blisko 3 miliony polskich konsumentów posiada aktualnie dług, który łącznie wynosi ponad 80 miliardów złotych! Najczęściej zadłużenie wynika z nieterminowego spłacania należności związanych z fakturowaniem, kredytami, alimentami czy rachunkami za usługi telekomunikacyjne. Poniżej postaramy się omówimy proces windykacji należności krok po kroku.

21.09.2023

czytaj więcej
Wniosek o udzielenie informacji publicznej - czym jest, jak złożyć i uzasadnić?

Wniosek o udzielenie informacji publicznej - czym jest, jak złożyć i uzasadnić?

Aktualnie dostęp do informacji publicznej stanowi fundament demokracji i transparentności. Każdy obywatel ma prawo wiedzieć, jak działają instytucje państwowe, jak wydawane są publiczne środki, jakie decyzje podejmowane są w jego imieniu. Dlatego też w przypadku, gdy poszukiwane informacje nie są dostępne publicznie, istnieje możliwość złożenia wniosku o udzielenie informacji publicznej. Poniżej przedstawimy Wam, czym jest taki wniosek, jak go złożyć oraz jak skutecznie uzasadnić potrzebę udostępnienia informacji.

14.09.2023

czytaj więcej
Czym jest separacja? Co zmienia a w naszym życiu?

Czym jest separacja? Co zmienia a w naszym życiu?

Życie ma swoje niemiłe niespodzianki, a małżeństwo nie zawsze jest sielanką, o jakiej marzyliśmy. Czasami dochodzi do sytuacji, w których para decyduje się na separację. Ale czym tak naprawdę jest separacja i jakie zmiany niesie ze sobą w naszym życiu? Istotna jest świadomość – aby doszło do separacji, wcale nie potrzebujemy zgodny dwóch stron. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Co więcej, o separację może wystąpić nawet małżonek, który jest winny rozpadu małżeństwa. Czym więc dokładnie jest separacja, jak wygląda cały proces, a także jakie niesie za sobą konsekwencje?

29.08.2023

czytaj więcej
Ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej - jakie są różnice?

Ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej - jakie są różnice?

Bycie rodzicem to ogromne wyzwanie, które wiąże się z odpowiedzialnością za dobro i wychowanie dzieci. Niestety, czasami sytuacje życiowe mogą doprowadzić do konieczności ingerencji sądu w sprawowanie władzy rodzicielskiej. W takich przypadkach mówimy o ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej. Jeśli bowiem wymaga tego dobro dziecka, sąd w wyroku może orzec o zawieszeniu, ograniczeniu lub nawet pozbawieniu władzy rodzicielskiej jednego bądź też obojga rodziców. Poniżej postaramy się omówić różnice między ograniczeniem a pozbawieniem władzy rodzicielskiej, jakie są przyczyny i skutki tych decyzji oraz jakie są prawa i obowiązki związane z tymi procesami.

21.08.2023

czytaj więcej
Umowa najmu okazjonalnego. Jakie są jej zalety?

Umowa najmu okazjonalnego. Jakie są jej zalety?

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszy się umowa najmu okazjonalnego, która daje zarówno wynajmującemu, jak i najemcy pewne korzyści i elastyczność. Jest to forma najmu krótkoterminowego, która pozwala na wynajęcie nieruchomości na określony czas, bez konieczności zawierania długoterminowych umów. Główną jej zaletą jest ochrona praw, zarówno właścicieli mieszkań, jak i wynajmujących. Czym jednak dokładnie jest najem okazjonalny oraz jakie są jego zalety i ewentualne wady? Przekonajmy się…

17.08.2023

czytaj więcej
Oskarżyciel posiłkowy w postępowaniu karnym. Jak nim zostać? Czy warto?

Oskarżyciel posiłkowy w postępowaniu karnym. Jak nim zostać? Czy warto?

W postępowaniu karnym ważną rolę odgrywa oskarżyciel posiłkowy. Jest to osoba, która dobrowolnie zgłasza się do udziału w procesie sądowym i współpracuje z organami ścigania w ściganiu przestępstwa. Oskarżyciel posiłkowy może mieć zatem istotny wpływ na wynik postępowania oraz wydanie sprawiedliwego wyroku. Dlatego też poniżej omówimy, jak zostać oskarżycielem posiłkowym, jakie są jego zadania i czy warto podjąć w ogóle taką decyzję.

09.08.2023

czytaj więcej
Zawezwanie do próby ugodowej - czym jest, na czym polega i co może nam dać?

Zawezwanie do próby ugodowej - czym jest, na czym polega i co może nam dać?

W przypadku wystąpienia szkody lub konfliktu, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia alternatywnych metod rozwiązywania sporów, które mogą być bardziej efektywne i mniej kosztowne niż tradycyjny proces sądowy. Jedną z takich metod jest zawezwanie do próby ugodowej, która jest możliwa praktycznie w każdej sprawie cywilnej (o ile tylko charakter sprawy na to zezwala). Czym jednak dokładnie jest zawezwanie do próby ugodowej, na czym ono polega i jakie korzyści może nam przynieść, szczególnie w kontekście ubiegania się o odszkodowanie za wypadek? Przekonajmy się.

01.08.2023

czytaj więcej
Mediator i mediacje. Jakie korzyści dają?

Mediator i mediacje. Jakie korzyści dają?

W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie konflikty są nieuniknione, istnieje potrzeba efektywnego rozwiązywania sporów. W tym kontekście mediacje i mediatorzy odgrywają bardzo istotną rolę, oferując alternatywną metodę rozwiązywania konfliktów. Dlatego też poniżej przyjrzymy się roli mediatora oraz korzyściom, jakie płyną z mediacji. Dowiedz się, dlaczego mediacje stają się coraz bardziej popularne i dlaczego warto skorzystać z tej formy rozstrzygania sporów.

24.07.2023

czytaj więcej
Zasiedzenie nieruchomości. Na czym polega i kiedy następuje?

Zasiedzenie nieruchomości. Na czym polega i kiedy następuje?

Własność nieruchomości jest jednym z fundamentalnych praw, które stanowi podstawę naszego życia prywatnego i gospodarczego. Najczęściej do nabycia nieruchomości dochodzi na skutek zakupu, jednak czasami zdarza się, że nieruchomość jest zajmowana przez osobę, która nie jest jej właścicielem, przez długi okres czasu. W takich sytuacjach pojawia się pojęcie zasiedzenia nieruchomości. Poniżej dowiesz się na czym polega zasiedzenie, jakie są warunki jego wystąpienia i jakie są konsekwencje prawne całego procesu.

18.07.2023

czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7